4th Quarter Honor Roll

4th Quarter Honor Roll
Posted on 07/05/2024

 

Greenwich Central School 4th Quarter Honor Roll
2023-2024

 

High Honors – 89.5 and above

Grade 7- Lucy Allen, Molly Andrew, Emma Anuszewski, Emma Bentzen, Jackson Boivin, Brooke Bristol, Aliyah Burth, Leia Cannon, Morgan Colby, Richard Coon, Ellery Cootware, Amelia Cripps, Izabel Derway, Connar Dingmon, Chase Goldson, Nathan Graves, Hudson Hall, Isaac Jenks, Catherine Johnson, Abigail Jones, Andrew Kelley, Jacob Lavoo, Henry Logan, Kellen Lyndaker, Wyatt Lynn, Averi McQueen, Theresa Miller, Lillian Moffitt, Jacob Moore, Christian Morency, Michael O’Konski, Jackson Parker, Isabel Pelech, Brayden Perkins, Gabriel Radovich, Jade Rifenburg, Riley Royallminns, Wyatt Snyder, Lillian Spicer, Lincoln St. Pierre, Daniel Stone, Gavin Stutzman, Ellora Talkington, Penelope Talmadge, Alexis Waite, Brynn Wert, Jordan Wilbur

Grade 8- Hannah Alheim, Caedan Baker, Cooper Below, Ivy Booth, Abigail Burch, Morgan Cary, Juno Catlin, Ella Celani, Kenadee Culver, Lily DeGarmo, Janelle Dixon, Nathan Dosis, Eisley DuBois, Avery Ellis, Claire Fowler, Isabella Goodling, Danika Hughes, Alexa Jansen, Angeline Jensen, Rogan Kelly, Ian Laird, Brennen Michel, Mya Saunders, Jamison Slater, Jordan Slater, Claire Smith, Lily Stewart, Taylor Stewart, Keeley Vooris, Peter Wade, Keagan Wert

Grade 9- Maxwell Aierstok, Dylan Brown, Peter Chuhta, Keegan Clayton, Charlotte Collins, Samuel Dixson, Mason Foster, Rockwel Johnson, Connor Kirk, Violet Kurland, Samuel Magowan, Kendal Mattison, Harper McCarthy, Gabriel McFarren, Carson Reynolds, Isla Shaw, Sarah Sievers, Kaitlin Skiff, Jackson Slater, Brayden Stutzman, Avery Timmins

 Grade 10- Andrew Baptie, Joseph Carnett, Lyla Curtis, Olivia Davis, Rylee DeLuca, Hunter Dupuis, Kate Fowler, Langston Hall, Kendall Hamilton, Avery Hawrysz, Ryan Ingber, Makenzie Keir, Brooke Kuzmich, Hudson Logan, Eliza McQueen, Isabelle Miller, Johnathan Morency, Levi Murray, Max Nichols, Sarah Radovich, Jack Scieszka, Bridget Smith, Ella Smith, Caden Speciale, Colin Traver, Jessica Viscusi, Brayden Wilbur

 Grade 11- Ava Aierstok, Grace Autiello, William Bain, Chloe Bentzen, Jonathan Bowling, Riley Brophy, Eli Buretea-Bloom, John Carnett, Allison Chuhta, Madalynn Curley, Brooke Demianenko, Serena Drost, Emery DuBois, Morgan Foster, Avery Graves, Ryan Hughes, Leo Jordan, Lillian Kelley, Gabriel Kurland, Olive Magowan, Colby McCauliffe, Brenden McClay, Luna Paradis Wiebe, Joseph Radovich, Julia Sgambelluri, Alyssa St. Mary, Kayla Stewart, Morgan Stone, Addison Truax

 Grade 12- Molly Abate, Kiley Allen, Sydney Baptie, Seth Boddery, Sophia Boice, Ludovica Bonfiglioli, Nicholas Campbell, Matthew Conlin, Elizabeth Darrow, Noah Davis, Sara Douglas, Jackson Fortier, Miguel Gonzalez, Alexis Herbst, Brodie Hunt, Caroline Kelly, Keira Kirk, Honora LaRock, Hunter Logan, Kylie Lundberg, Elizabeth Marci, Allison McQueen, Evan Merrill, Allison Michel, Esther Moore, Lily Nichols, Lucien Niemi, Anthony Perry, James Perry, Mia Sausville, Keera Shields, Paul Sievers, Kelsy Smith, Sophia Tomczak, Grant Traver, Dorothy Van Pelt, Aidan Waite, Tyler Willetts

 
Honors – 84.5 – 89.4

Grade 7- John Arana, Jake Davis-Barron, Ethan Fiorino, Ava Jirak, Logan Kelleher, Marshall Lamb, Marlene Lara, Michael Savage, Noah Spiezio, Olivia Warner

 Grade 8- Cameron Allen, John Barnett, Cameron Boardman, Kyleigh Broadhead, Molly Burgess, Jameson Dobson, Emerson DuBois, Maxwell Jones, Jax McCormick, Bryce Niles, Ethan Saunders, Greyson Shannon, Noah Speanburg, Charlotte St. Pierre, Severus Thomas-Miller, Rylan Wolff

 Grade 9- Dmitri Chincola, Sebastian Clark, Brooke Conlin, Wyatt Facin, Kaelie Fox, Carter Goodling, Desirae Griffin, Deshae Harris, Taber Hunt, Claudia Johnson, Izaiah Reynolds, Alexzander Rifenburg, Grayson Talkington, Samuel Ziehm

 Grade 10- Kaden Bentley, Antia Busca Sierra, Wyatt Cary, Michael Cronin, Madison Genevick, Alexis Godfrey, Emily Gonzalez, Reese Hunt, Kylie Jirak, Hazen Lilley, Lucy Lovenduski, Melody Mathys, Julie Nolan, Sadie Rifenburg, Carmia Woods

 Grade 11- Esmeralda Alvarado, Chloe Alvarez, Max Anatriello, David Arana Riese, Calvin Curtis, Arjen Davidson, Rio Davidson, Joseph Hunter, Lillian Knapp, Marley Loveland, Garrit Lundberg, Finnegan Morse-Belcher, Samuel Palacios, Jack Saunders, Joseph Skiff, Izabella Velez, Erik Wade

 Grade 12- Izabella Kirk, Cameron Meaker, Joshua Poovey, Adrianna Rojas, Maximus Rouse, Timothy Rouse, Eli Strasswimmer, Aaron Stutzman, Cole Swertner